PNI logo

Configurare microfon 4 pin Midland Alan 48 Precision Series

Membrii acestui forum au discount 5% la orice produs de pe http://www.mo.ro.
Dati comanda online si in casuta de comentariu scrieti ca sunteti membru pe forum si aveti discount 5%.

Moderatori: Theodor, Dan, Marcel, florincov

Configurare microfon 4 pin Midland Alan 48 Precision Series

Mesajde adrycom » Joi Dec 10, 2015 8:44 pm

Buna seara ;sunt posesorul unei statii Alan 48 .iar prin imprejurari de mine stiute a disparut microfonul .am demontat panoul frontal si am identifica cei 4 pin
1- microf
2-masa
3- dif st
4 -posibil sa duca la comutatorul rx-tx
daca achizitionez un microfon Microfon TTi AMC-5011 cu 4 pini cod C442.09 si ii reconfigurez mufa este posibil sa am ceva surprize sau nu ...??? in fond microfonul este de tip Electret la amandoua
adrycom
User abia conectat

Re: Configurare microfon 4 pin Midland Alan 48 Precision Ser

Mesajde Marcel » Vin Dec 11, 2015 9:18 am

Este posibil sa aveti surprize in functie de varianta de Alan 48 pe care o aveti.
Recomandarea mea este sa comandati microfonul nou dedicat pentru statia dumneavoastra de ep site-ul nostru www.mo.ro , sau sa trimiteti statia la service folosind rma.mo.ro unde vi se va verifica si vinde microfonul potrivit.
Marcel
Colonel

Mesajde adrycom » Vin Dec 11, 2015 3:20 pm

In principiu aveti dreptate dar nu este valabil si pentru mine ,dupa aprox 40ani de serviciu in domeniul frecventelor si service statii de toate categoriile si pe diferite benzi frecv autorizat le am cat de cat
Am achizitionat de aici https://www.mo.ro/microfon-pni-dinamic- ... io-cb.html un microfon am efectuat modificarile de rigoare .actualmente microfonul functioneaza in parametrii
-La Midland Alan 48 Precision Series
1- microf
2-masa
3- dif
4 - tx
3-micr
4- masa
daca doriti sunt deschis la o colaborare in acest domeniu
adrycom
User abia conectat

Mesajde Marcel » Mie Mar 30, 2016 9:38 am

Avem distribuitori pe tot teritoriul Romaniei. Daca sunteti interesat de colaborare, contactati-ma pe privat.

Ma bucur ca s-a rezolvat atat de usor, si va felicit pentru experienta in domeniu.
Marcel
Colonel

Înapoi la Statii radio Midland