PNI logo

Statie Midland M Zero Plus

Membrii acestui forum au discount 5% la orice produs de pe http://www.mo.ro.
Dati comanda online si in casuta de comentariu scrieti ca sunteti membru pe forum si aveti discount 5%.

Moderatori: Theodor, Dan, Marcel, florincov

Statie Midland M Zero Plus

Mesajde klaws » Vin Noi 04, 2016 8:24 pm

Salut , nu stiu daca am postat in sectiunea care trebuie, dar am si eu o problema si va rog sa ma ajutati.Am cumparat acum 2 luni o statie Midland m zero plus si o antena midland de 2 m , totul ok pina la un moment dat cand am observat ca , atunci cand infiletez surubul de la cablu antenei in statie la maxim nu ma mai aude nimeni , in schimb daca il desfiletez cateva filete pot sa aud pe ceilalti colegi si biunenteles pot sa fiu auzit , cum pot rezolva aceasta problema care ma cam macina de cateva saptamani bune
klaws
User abia conectat

Re: Statie Midland M Zero Plus

Mesajde Marcel » Lun Noi 07, 2016 9:41 am

Este posibil sa existe fie un scurt, fie o intrerupere in aceasta mufa de la antena, sau chiar in statie, care se manifesta la infiletarea acesteia.
Rezolvarea este destul de simpla: - se inlocuieste mufa PL259 ( fie la un montator, fie de la un magazin de piese electronice)
- fie urmariti indicatiile din certificatul de garantie, si completati pagina rma.mo.ro pentru trimiterea gratuita a produsului in service spre diagnosticare si remediere.
Marcel
Moderator muncitor

Înapoi la Statii radio Midland